13 жовтня 2022 року відбулася відкрита лекція з дисципліни «Теорія еволюції» доктора педагогічних наук, професора, доцента кафедри природничих наук і методик їхнього навчання Дефорж Ганни Володимирівни для студентів спеціальності 014.15 Середня освіта (Природничі науки) другого (магістерського) рівня вищої освіти.
На заході були присутні в. о. завідувача кафедри, доктор педагогічних наук, професор І. В. Сальник, доктор педагогічних наук, професор, заслужений вчитель України Н. А. Калініченко, доктор педагогічних наук, доцент В. М. Плющ, кандидат хімічних наук, доцент О. В. Терещенко, кандидат біологічних наук, доцент М. С. Боброва
Тема відкритої лекції «Основні етапи хімічної та біологічної еволюції» охоплювала такі питання: хронологія Землі, сучасні гіпотези походження життя, хімічний період еволюції, біологічний період еволюції. Лекція була насичена термінами, визначеннями, були представлені різні гіпотези та концепції походження життя на Землі. Студенти розглянули, що таке геохронологічна шкала, її будову: еон, ера, періоди, історія створення шкали. Дізналися, що таке абсолютний вік і відносний вік, що таке стратиграфія, біостратиграфія, спорово-пилковий аналіз, радіометричні методи. Цікавим було питання про виникнення життя на Землі. Лекторка схарактеризувала безліч концепцій, теорій і гіпотез, зокрема: креаціонізм, теорію спонтанного зародження, стаціонарного стану, панспермії, коацерватну та генетичну гіпотези. Також на лекції були представлені вітчизняні та іноземні вчені-винахідники, лауреати Нобелівської премії.
Після лекції відбулося обговорення, кожен з присутніх висловив свою думку. Лекція отримала схвальні відгуки, була проведена на високому науково-методичному рівні; постійно відбувався зв'язок з аудиторією, студенти виступали в якості активних учасників лекції, відповідали на питання, які лектор задавала у процесі викладення матеріалу; під час лекції була використана демонстрація матеріалу у вигляді презентації. Запрошені науковці дійшли висновку, що дисципліна «Теорія еволюції» – це синтез таких наук, як біологія, хімія, фізика, географія, яка покликана формувати науковий світогляд студентів і займає вагоме місце в циклі підготовки студентів природничого спрямування.
Інформацію надали в. о. завідувача кафедри, доктор педагогічних наук, професор І. В. Сальник та доктор історичних наук, доцент Г. В. Дефорж