Протягом жовтня кожного року жителі Землі можуть спостерігати метеорний потік Драконіди, названий так за назвою сузір'я Дракона. Хоча спостерігати потік можна протягом всього жовтня, пік активності припадає на середину місяця.
Падаючі зірки – метеори – являють собою невеликі частинки міжпланетної речовини розмірами від піщинок до горошин. Вони входять до земної атмосфери на швидкості близько 20 кілометрів на секунду і практично миттєво згорають, залишаючи в небі красивий яскравий слід. Максимальне число метеорів на годину зазвичай не перевищує і 15. Від багатьох метеорних потоків Драконіди відрізняються тим, що найчастіше мають жовтуватий або червонуватий колір.
Метеорні потоки зазвичай називають іменами сузір’їв, у яких розташовані їх радіанти (точки неба, з яких розходяться треки частинок): Персеїди – від сузір'я Персея, Леоніди – від сузір'я Лева, або ж (якщо в сузір'ї розташовано кілька радіантів) – за назвою найближчої зірки (Ета-Аквариди, Дельта-Аквариди).
Метеори Драконід розлітаються із сузір'я Дракона (точніше від частини неба, де знаходиться «голова» Дракона). Ця точка, яка називається радіантом метеорного потоку, не заходить під горизонт на території України, тому потік можна спостерігати цілу ніч.
Своїм походженням метеорний потік Драконіди зобов'язаний кометі Джіакобіні-Ціннера через залишене нею на орбіті скупчення твердих частинок (метеороїдів). Комета, наближаючись до Сонця, нагрівається, розсіюючи в міжпланетному просторі дрібні частинки льоду та пилу, які під дією сонячного вітру трохи віддаляються від самої комети, залишаючись поблизу її орбіти. Коли Земля на своєму шляху навколо Сонця зустрічається з цими частинками, вони проникають до атмосфери і прокреслюють то прямі суцільні, часом переривисті лінії, а іноді навіть мають вигляд однієї або кількох вогняних куль. Більшість спалахів спричинені метеороїдами розміром з піщинку.
Трохи термінології. Тіло, що заходить у земну атмосферу з космосу, називається метеором; якщо тіло яскравіше 4-ї зоряної величини або має помітні кутові розміри — болідом. Метеор або болід, що впав на поверхню Землі називається метеоритом.
Інформацію підготував доцент кафедри природничих наук та методик їхнього навчання О.В.Волчанський