16 червня 2022 року відбувся міжрегіональний The battle "Soft Skills - сучасні навички успішності", організований кафедрою професійної і вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України та ГО «Всеукраїнська асоціація працівників професійно-технічної освіти», м. Київ. До участі в батлі долучились команди педагогів та науковців закладів вищої освіти, професійних (професійно-технічних) навчальних закладів, навчально-методичних  центрів, кабінетів Кіровоградської, Чернівецької, Одеської, Харківської та Сумської областей. Захід відбувся в рамках реалізації експерименту «Формування м’яких навичок (soft skills) майбутніх кваліфікованих робітників в освітньому середовищі закладу професійної (професійно-технічної) освіти» (наказ КОДА Департаменту освіти і науки №166-ОД від 01.06.2021), який за рік його реалізації виріс до міжрегіонального.

Кіровоградську область представляла команда «KROP-Дівчата», граючим тренером якої стала Оксана Абрамова, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри теорії та методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. До складу команди увійшли представники Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі: Вікторія Алєксеєвець (капітан команди), Юлія Криворучко, Наталія Соколенко, технічний супровід – Марини Козаченко. Наукове консультування здійснювала Інна Краснощок, кандидат педагогічних наук, доцент, ЦДПУ ім. В. Винниченка.

Захід був насичений інформацією, Зокрема цікавими доповідями, презентаціями. На початку інтелектуального батлу відбулося представлення команд-учасниць.  Інтелектуальний «бій» розпочався виступом капітанів, які презентували кращі практики формування м’яких навичок. Далі команди викликали одна одну по черзі: викликаюча команда оголошувала запитання суперникам, на які вони після короткого обговорення в команді давали відповіді, викликаюча команда  задавала «гострі» запитання команді-супернику та заслуховувала їхні відповіді.

Гарну традицію започатковано, сподіваємося на подальшу співпрацю! Щира подяка за запрошення до участі та організацію заходу Ларисі Миколаївні Сергєєвій, завідувачу кафедри професійної і вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, доктору педагогічних наук, професору.

Повідомлення підготувала Оксана Абрамова