29-30 січня 2022 року на базі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка проходив ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології, а 5-6 лютого – з фізики. До участі в змаганнях були залучені понад 200 учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Кіровоградської області – призерів ІІ етапу.

фото 1 фото 2

У складі журі олімпіад активно працювали викладачі ЦДПУ ім. В. Винниченка:

Аркушина Г.Ф.

кандидат біологічних наук, доцент – голова журі з біології

Гулай О.В.

доктор біологічних наук, професор – експерт-консультант з біології

Садовий М.І.

доктор педагогічних наук, професор, голова журі з фізики;

Трифонова О.М.

доктор педагогічних наук, доцент, член журі з фізики

Волчанський О.В.

кандидат фізико-математичних наук, доцент, експерт-консультант з фізики.

Після закінчення урочистої частини учасники олімпіади розпочали виконання завдань.

фото 3

Традиційно змагання з фізики відбувались у два тури. У першому учасникам було запропоновано розв’язати ряд теоретичних задач із різноманітних тем шкільного курсу фізики.

фото 4фото 5

У другому, практичному турі, учні проводили експерименти за допомогою наданого їм обладнання та опрацювали результати вимірювань.

фото 6фото 7

Після того, як учні виконали всі завдання, розпочало свою роботу журі.

фото 8фото 9

За результатами перевірки виконаних завдань журі визначило переможців олімпіади та кандидатів для участі у Всеукраїнському етапі олімпіади.

фото 10

Одним із призерів олімпіади з фізики (диплом ІІ ступеня) став учень 9-го класу КЗ «Ліцей «Науковий» Міської ради міста Кропивницького» Михайло Скічко, якого підготували керівник фізико-астрономічного гуртка Ліцею, доцент ЦДПУ ім. В. Винниченка О.В. Волчанський і вчитель фізики Ліцею, завідувач лабораторії ЦДПУ ім. В. Винниченка Н.В. Донець.

Тож вітаємо переможців. Бажаємо учням та їхнім учителям подальших успіхів і творчих злетів!

Інформацію підготував доцент кафедри фізики, біології та методик їхнього навчання  О. В. Волчанський