Перший навчальний тиждень для студентів та студенток спеціальностей Середня освіта (Трудове навчання та технології) та Професійна освіта (Цифрові технології, Технологія виробів легкої промисловості) запам’ятався цікавими і нестандартними формами проведення занять. У межах вивчення дисципліни «Соціально-екологічна безпека життєдіяльності» теми «Небезпеки соціального середовища» організовано інтерактивну дискусію «Життя без булінгу». Захід провели доцентки кафедри теорії та методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності Абрамова Оксана та Пуляк Ольга. Також у дискусії взяла участь кураторка груп – докторка педагогічних наук, доцентка Чистякова Людмила. Захід відбувався з дотриманням усіх потрібних санітарних вимог.
У вступній частині вдалося налагодити комунікацію між учасниками тренінгу за допомогою вправ на створення психологічного клімату та налаштувати їх на активність під час тренінгу. Модерована інтерактивна дискусія дала змогу учасникам тренінгу з’ясувати, наскільки ця проблема є актуальною в суспільстві. Окрім того, важливою та інформативною була міні-лекція «Булінг. Його різновиди. Основні нормативно-правові документи», яка дозволила студентам ознайомитися із Положенням про запобігання та протидію булінгу в Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка. У процесі роботи в групах учасники обговорювали причини виникнення цькування в колективі та напрацьовували шляхи протидії цьому явищу, які, на їхній погляд, є найдієвішими. Тепер молоді люди знатимуть, як діяти під час виявлення випадків булінгу та як можна протидіяти таким випадкам.
Також на тренінгу активно використовувалися руханки, вправи з плакатами, учасники мали змогу ділитися емоціями, переживаннями, рефлексувати. Приємним сюрпризом для учасників тренінгу була кава-пауза на перерві заходу.
Для проведення таких занять викладачам теж потрібно вчитися й удосконалюватися. Тренерки цього заходу Абрамова Оксана та Пуляк Ольга проходять навчання для підвищення кваліфікації за освітньою програмою «Школа інформування та комунікації», що проводиться в рамках проєкту «Підвищення інформаційно-комунікаційного потенціалу ОГС Східної та Центральної України» й реалізується за фінансової підтримки National Endowment for Democracy (NED). Найперше наші викладачки засвоюють у процесінавчання ключові принципи, які сприяють розвитку комунікації. Роботу зосереджено на міжособистісних комунікаціях, спрямовано на розвиток таких компетенцій, як спостережливість, активне слухання та фактичне мислення. Під час навчання викладачки підвищували кваліфікацію, беручи участь у тренінгах «Публічні виступи і взаємодія з аудиторією», «Сторітеллінг як інструмент впливу», «Основи фасилітації» та інші.
Новину підготували Ольга Пуляк та Оксана Абрамова