Під час тижня фізико-математичного факультету в дистанційному форматі відбулася виставка стінгазет "Математична весна", яку організували студенти різних груп спеціальності 014 Середня освіта (Математика).

Стінгазета Фото 1 М20Б

Так, студенти групи М20Б при підготовці до своїй роботі з'ясували наступні цікаві факти:

• якщо в домашній роботі випадково поділити на нуль – то зошити згорить миттєво;
  • якщо я не виконав домашню роботу, то це сталося тільки тому, що зміг лише асимптотично близько підійти до зошита;
  • найкращий момент в житті студента – коли контрольна написана, але він ще не знайшов помилки в обчисленнях;
  • математика не фізика, де можна хімічити;
  • якщо результат не залежить від обчислень, то це математика, інакше – бухгалтерія;
  • для математиків кордонів не існує.

Стінгазета Фото 2 М19Б

В своїй стінгазеті "Цікавинки з країни математики" студенти групи М19Б висвітлили наступні факти:

А чи знали Ви, що:

• Перша у світі жінка-математик жила ще за півтисячоліття до нашої ери в Стародавній Візантії і звали її Гіпатія.
  • Найбільшим числом у світі вважається центильйон, він має 600 нулів.
  • Якщо помножити Ваш вік на 7 і отримане число помножити на 1443, отриманий результат буде Ваш вік записаний три рази поспіль.

Стінгазета Фото 2 М19Б 1Стінгазета Фото 2 М19Б 2Стінгазета Фото 2 М19Б 3

• Число 7 вважається самим щасливим числом. Існує 7 днів у тижні, 7 смертних гріхів і сім чеснот, 7 континентів, 7 кольорів веселки, 7 музичних нот, 7 днів Творіння і багато іншого.

Стінгазета Фото 2 М19Б 4Стінгазета Фото 2 М19Б 5Стінгазета Фото 2 М19Б 6Стінгазета Фото 2 М19Б 7Стінгазета Фото 2 М19Б 8Стінгазета Фото 2 М19Б 9Стінгазета Фото 2 М19Б 10

• Англійський математик Абрахам де Муавр точно передбачив день своєї смерті за допомогою арифметичної прогресії. В літньому віці одного разу він виявив, що тривалість його сну зростає на 15 хвилин в день. Склавши арифметичну прогресію, він визначив дату, коли вона досягла б 24 годин — 27 листопада 1754. У цей день він і помер.
  • Знак рівності «=» вперше застосував Роберт Рекорд в 1557 році.
  • До кінця зими в північній півкулі маса сезонного снігу сягає 13500 мільярдів тонн, а площа снігової ковдри – 95 106 квадратних кілометрів.

Стінгазета Фото 2 М19Б 11Стінгазета Фото 2 М19Б 12Стінгазета Фото 2 М19Б 13

• Причиною виникнення десяткової системи розрахунку є десять пальців на руках людини. Перші розрахунки починались на пальцях рук. Найменше число яке точно ділиться на всі числа від одного до десяти є 2520.
  • 1 серпня 2018 року в Ріо-де-Жанейро відбулася церемонія відкриття Міжнародного математичного конгресу, де оголосили лауреатів Філдсівської премії. Однак вже за півгодини після нагородження, в лауреата з Ірану вкрали медаль.
  • У 1763 році в Лондоні вперше почали нумерувати будинки. Історики пояснюють, що це зробили для більш ефективної і швидкої доставки листів.

А також багато цікавих запитань у математичному кросворді.

Стінгазета Фото 2 М19Б 14Стінгазета Фото 2 М19Б 15Стінгазета Фото 2 М19Б 16Стінгазета Фото 2 М19Б 17

Студенти третього курсу (група МІ18Б) у своїй стінгазеті запропонували визначити зв'язок між видатними математиками та відомостями про них

Стінгазета Фото 3 МІ18Б