18 травня 2018 року студенти фізико-математичного факультету третього та четвертого курсу спеціальності «Технологічна освіта» відвідали Кіровоградський художній музей, де відбулася презентація унікального видання – п'ятитомника «Історія декоративного мистецтва України». Представили роботу автори – відомі  й шановані в науковому світі вчені:

2

Тетяна Кара-Васильєва – доктор мистецтвознавства, член-кореспондент академії мистецтв України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка;

Олена Клименко – керамолог, мистецтвознавець, член Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член та керівник Секції музеєзнавчої керамології ГО «Конгрес українських керамологів», кандидат мистецтвознавства;

3

Зоя Чегусова – український мистецтвознавець, президент Української секції Міжнародної асоціації арт-критиків АІСА під егідою ЮНЕСКО;

Наталія Студенець – кандидат мистецтвознавства;

Зінаїда Косицька – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України (НСМНМУ), майстриня витинанки.

4

Із захопленням слухали студенти про багаторічну роботу науковців зі створення видання, де представлено історію та розвиток декоративного мистецтва України від найдавніших часів і до сьогодення. Такі книги можуть стати окрасою будь-якої бібліотеки, і не тільки окрасою, а й джерелом, з якого можна черпати знання про майстерність, творчість і самобутність пращурів й сучасних митців.

5

Зінаїда Косицька не тільки розповіла про витинанку, а ще й  провела майстер-клас, на якому усі змогли долучитися до цього мистецтва й створити свою власну витинанку.

А потім всі взяли участь у живому спілкуванні, науковці охоче відповідали на запитання, демонстрували свої інші наукові роботи, представлені на виставці. Зазначимо, що більшість лекційних матеріалів з української вишивки грунтуються на роботах Тетяни Кари-Васильєвої, яка дослідила вишивку різних регіонів України та розробила багато методичних матеріалів.

6

Такі зустрічі студентів та науковців мають велике значення, адже можна «доторкнутися до легенд», збагатити свій світ спілкуванням з непересічними особистостями, пізнати більше…

7

Інформацію підготувала доцент кафедри теорії та методики технологічної освіти, охорони праці та безпеки життєдіяльності Л.О. Чистякова.