Вже на початку цього тижня (у понеділок о 8.42 ранку) супутник нашої планети, Місяць, проходить через найближчу до Землі точку орбіти – перигей. Маємо можливість спостерігати супермі́сяць – астрономічне явище, яке має місце при збігу фази повного місяця з перигеєм – моментом найбільшого зближення Місяця і Землі.

2

Внаслідок еліптичної орбіти, по якій Місяць обертається навколо нашої планети, відстань між Землею та Місяцем змінюється від 356 420 кілометрів у перигеї до 406 660 кілометрів у апогеї. 4 грудня відстань між центрами Землі і Місяця складе всього 357 495 кілометрів.

3

При проходженні повним Місяцем перигею (супермісяць) супутник Землі виглядає на 14 % більшим в діаметрі і на 30 % яскравішим, ніж при проходженні найбільш віддаленої точки – апогею (мікромісяць). Дане явище не загрожує землянам нічим, крім трохи більш високих морських припливів і красивого нічного неба.

Оскільки зараз повномісяччя, Місяць з’являється над горизонтом разом із заходом Сонця і буде там всю ніч. Найбільший ворог для спостережень зараз – дощова погода.

Тож сподіваємось найближчого вечора на малохмарну погоду і чарівне  видовище.

45