001002003

У різні часи після виділення окремого приміщення спеціально для кабінету лекційного демонстрування постановки дослідів для лекційних занять з фізики забезпечували відмінні експериментатори, яких колектив кафедри і до сьогодні з вдячністю згадує і пам’ятає це: І.В. Тороп, А. Лікаренко, Б.Д. Починок, В.І. Сірий, В.П. Нєворов, М.Т. Дерполюк, М.К. Мошинський, Ю.В. Гуртовий, Ю.Г. Ковальов, Д.С. Лазаренко, С.Г. Ковальов, О.М. Власенко та ін.

У кабінеті лекційного демонстрування готуються усі демонстраційні досліди з курсу загальної фізики, як для студентів фізико-математичного факультету, так і для природничо-географічного факультету, де вивчається даний курс. У лекційних аудиторіях, що обслуговуються даним кабінетом встановлено сучасне стаціонарне мультимедійне обладнання, що дозволяє супроводжувати лекції демонстраціями презентацій, віртуальних дослідів, відеофрагментів.

Складовою частиною кабінету лекційного демонстрування є кабінет астрономії, який працює з моменту створення кафедри. За весь період існування він зазнав різних рівнів реорганізацій, бо розміщувався у приміщеннях, які й за площею, й за призначенням не завжди відповідали вимогам.

На сьогодні кабінет астрономії достатньо оснащений навчально-методичною літературою, має телескопи різних систем, армілярні сфери, рухомі карти зоряного неба, та інше обладнання для забезпечення лабораторно-практичних занять з курсу астрономії та методики викладання астрономії.

Перспективний напрямок подальшого розвитку кабінету астрономії пов'язаний з відродженням роботи планетарію та обсерваторії, оснащенням її сучасним обладнанням, та відновленням нічних спостережень зоряного неба.

Студенти після занять з астрономії.

Спостереження сонячного затемнення студентами та працівниками університету.