АНАЛІЗ УЗГОДЖЕНОСТІ ПОКАЗНИКІВ ІНДЕКСУ ГЛОБАЛЬНОГО ГЕНДЕРНОГО РОЗРИВУ ДЛЯ УКРАЇНИ

Марина Андріївна Сандирєва

Анотація


В статті розглядається проблема гендерної нерівності, яка посідає не останнє місце за актуальністю. Проаналізовано методику та показники індексу гендерного розриву в Україні, визначено залежність між ними за допомогою коефіцієнта конкордації Кендала та місце України у міжнародному рейтингу GGI за 12 років. На основі проаналізованих даних можна сформувати подальшу програму для поліпшення показників індексу гендерного розриву України.

Повний текст:

PDF

Посилання


Пищуліна О. Гендерна рівність і розвиток: погляд у контексті європейської стратегії України / Ольга Пищуліна. – Центр Разумкова. – К.: Видавництво «Заповіт», 2016. – 244 с.

Статистика та індикатори сфери освіти з врахуванням ґендерного фактору: практичний посібник (навчальний матеріал для семінарів зі статистичних даних і показників освіти). [Пер. з англ. К. Акбаш, Н. Пасічник, передмова та наукова редакція Р. Ріжняк] Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури. ЮНЕСКО (UNESCO) – 2017. – 52 c.

К.Акбаш, Н.Пасічник, Р.Ріжняк Визначення показників розподілу гендерних груп за характерними ознаками. Статистика України. 2017. – т.77. - №2. – с.6-12.

К.Акбаш, Н.Пасічник, Р.Ріжняк Аналіз анкетування з гендерної тематики студентів з використанням показників питомої асиметрії. Науково-теоретичний і громадсько-політичний альманах «Грані». – 2017. – т.20. – № 6/146. – с.5-16.

К.Акбаш, Н.Пасічник, Р.Ріжняк Визначення показників розподілу характерних ознак у гендерних групах (на прикладі студентів факультету). Наукові записки Кіровоградського національного технічного університету. Економічні науки, вип. 31. – Кропивницький: ЦНТУ, 2017. – С. 236–244.

World Economic Forum [Електронний ресурс] – Режим доступу:


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.