ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОСЛІДНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ ПРИ ВИВЧЕННІ МОЛЕКУЛЯРНИХ ОСНОВ СПАДКОВОСТІ

Уляна Володимирівна Постригань, Марія Сергіївна Боброва

Анотація


Стаття присвячена інтеграції теми спадковості в уроки хімії та біології, а також особливостям організації дослідницької діяльності учнів при вивченні молекулярних основ спадковості. У роботі підкреслюється важливість міжпредметної інтеграції, яка дозволяє учням отримати комплексне уявлення про спадковість через практичні експерименти та дослідження.

Автори пропонують різноманітні біологічні та хімічні експерименти, такі як вивчення спадкових ознак у рослин, генетичні перехрестя, дослідження мутацій та виділення ДНК із природного матеріалу, які допомагають учням розвивати критичне мислення і дослідницькі навички. Окрему увагу приділено організації дослідницької діяльності, що включає формулювання дослідницьких запитань, використання сучасних технологій та підвищення кваліфікації вчителів.

Стаття також акцентує на тому, що ефективна організація дослідницької діяльності повинна бути інтегрована в навчальний процес, мати чіткі цілі та очікувані результати. Це сприяє не лише підвищенню зацікавленості учнів у науці, але й формуванню глибокого розуміння молекулярних основ спадковості, що є важливим для їх подальшого навчання в галузі біології та хімії.

Повний текст:

PDF

Посилання


Бохан Ю., Форостовська Т., Смітюк Н. Дослідницька діяльність як засіб формування хіміко-екологічної та еколого-педагогічної компетентностей у природничій освіті. Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців: методологія, теорія, досвід, проблеми. 2019. № 3. С. 13-18.

Буднік С. Сутнісний аналіз поняття "дослідницька діяльність" Наук. вісн. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. Серія: Педагогічні науки. 2013. № 8 (257). С. 105–107.

Грабовий А. Дослідницька діяльність учнів з хімії в загальноосвітніх навчальних закладах. Рідна школа. 2014. № 7. С.52-57.

Загубинога О. Формування практичних та дослідницьких умінь і навичок учнів у позакласній роботі з біології. Особливості організації дослідницької діяльності учнів у сучасному закладі освіти (матеріали обласної науково-практичної Інтернет-конференції. 2018. С. 35-40.

Неудачина Т. Науково-дослідницька діяльність: традиційні напрямки та сучасні приорітети. Реком. бібліограф. покажч. 2019. 60 с.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.