Мета викладання дисципліни: оволодіння принципами та методами наукових досліджень у сфері вищої освіти, формування дослідницьких навичок у майбутніх фахівців.

Головне завдання вивчення дисципліни - надати майбутнім фахівцям необхідний комплекс знань щодо вміння самостійно ставити і вирішувати нові завдання та творчо використовувати досягнення науки і техніки у практичній діяльності, а також на основі проведеної роботи робити кваліфіковані висновки.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати:

-  теоретичні відомості про загальні характеристики наукових досліджень;

-  особливості методології педагогічного дослідження з методики викладання фахових дисциплін;

-  методи та оформлення результатів наукового дослідження.

У результаті вивчення дисципліни студент повинен вміти:

-  обирати актуальну проблему наукового дослідження;

- формулювати об’єкт, предмет, мету, завдання дослідження;

-  працювати з першоджерелами;

-  застосовувати теоретичні методи дослідження;

- організовувати процедуру педагогічного дослідження;

- добирати оптимальні дослідницькі методики;

-  оформляти результати дослідження згідно з вимогами до наукової роботи.

Дисципліна спрямована на формування загальнонаукової компетентності.

Програма дисципліни містить такі розділи: Методи наукових досліджень. Розв’язання проблемних ситуацій, обробка і оформлення результатів наукових робіт. Інформаційне забезпечення наукових досліджень.