Метою викладання навчальної дисципліни «Історія техніки (за професійним спрямуванням)» є сформувати у студентів комплекс теоретичних знань і практичних навичок історичного дослідження у відповідній галузі техніки – розвитку галузевої техніки, сформувати навички використання Інтернет, відповідної літератури, періодичних видань для проведення історичного дослідження.

Завдання: навчити студентів принципам проведення історичного дослідження у відповідній галузі техніки – розвитку галузевої техніки; принципам застосування сучасних інформаційних технологій в історичному дослідженні в області науки і техніки; набути практичних навичок роботи з сучасною комп'ютерною та мультимедійною технікою для представлення результатів історичного дослідження.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати:

– історію розвитку, сфери застосування, класифікації та структуру сучасних технічних засобів конкретної галузі;

– історію, досягнення та перспективи розвитку відовідної галузевої техніки та технологій;

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен вміти:

– проводити історичне дослідження в галузі науки і техніки, розвитку галузевого обладнання та устаткування;

– застосовувати Інтернет, відповідну літературу, періодичні видання для проведення історичного дослідження.

Дисципліна спрямована на формування загальнонаукової компетентності.

Програма дисципліни містить такі розділи: Інформаційні революції в історії людства. Етапи розвитку галузі та галузевої техніки. Видатні діячі в галузі. Сучасні тенденції розвитку галузі.