Мета курсу – здобуття студентами знань чинного конституційного законодавства України, вміння використовувати їх при аналізі політико-правових та соціально-економічних явищ; розвиток у студентів правового мислення, підвищення їх правової свідомості та правової культури.

Завдання курсу деталізуються у вимогах до знань і умінь студентів.

У результаті вивчення курсу стеденти повинні знати:

- поняття, предмет, метод правового регулювання та систему конституційного права України;

- ознаки Конституції як Основного закону, юридичні властивості конституції, її функції та способи реалізації;

- загальні засади конституційного ладу в Україні;

- загальні засади конституційно-правового статусу людини і громадянина, біженців та іноземців в Україні;

- форми народного волевиявлення: вибори й референдум;

- конституційно-правові основи організації та здійснення державної влади в Україні;

- конституційно-правові засади адміністративно-територіального устрою та конституційні основи місцевого самоврядування в Україні.

У результаті вивчення курсу студенти повинні вміти:

- орієнтуватися в системі чинного конституційного законодавства України;

- розуміти причинно-наслідкові зв’язки між різноманітними правовими явищами;

- порівнювати, пояснювати, аналізувати, систематизувати та критично осмислювати окремі правові явища, юридичні факти в конституційно-правовій сфері;

- використовувати теоретичні знання на практиці для розв’язанні практичних завдань, задач тощо.

Дисципліна спрямована на формування загальнонаукової (громадянсько-правової) та соціально-особистісної компетенції.

Програма дисципліни містить такі розділи: Загальна теорія конституційного права. Конституційно-правовий статус людини і громадянина в Україні. Конституційно-правовий статус органів держави та органів місцевого самоврядування в України.