Мета викладання дисципліни «Історія костюма» - засвоєння системи знань про характерні риси історичного костюма різних країн і народів від Стародавнього світу до сучасності, стильові особливості мистецтва, культури досліджуваних періодів; розуміння моди, костюма як творчого джерела у процесі створення нових моделей одягу.

Завдання вивчення дисципліни:

- сформувати у студентів науковий, гуманістичний та творчий світогляд;

- розкрити  сферу залучення учнів до європейської та української культури;

- навчити аналізувати  історичні стилі епохи, як спільності засобів і прийомів художньої виразності, обумовленої матеріальною і духовною культурою часу;

-  розкрити  взаємозв'язок форми одягу з архітектурою, образотворчим, прикладним мистецтвом, з музикою і літературою;

- розкрити сферу моди, як періодичної зміни певних форм будь-якої сфери людського існування: мистецтва, мови, одягу, поведінки, політики і т.п.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати:

- основні художні стилі і напрямки в одязі;

- історико - костюмну термінологію;

- основні види і форми костюма;

- основні поняття в області культури і мистецтва досліджуваних держав.

У результаті вивчення дисципліни студент повинен уміти:

- спираючись на отримані знання, аналізувати і безпомилково розпізнавати за елементами і характерним рисам костюма історичну епоху;

- спираючись на отримані знання, та довідникову літературу, використовуючи при необхідності певні знання розпізнавати в області культури та мистецтва досліджувані держави.

Дисципліна спрямована на формування спеціалізованої за профілем компетентності: інженерно-технічної.

Програма дисципліни містить такі розділи: костюм і мода як соціальний і естетичний феномен; костюм Стародавнього світу; костюми Середньовіччя та епохи Відродження (IX-XVI ст.); західноєвропейський костюм (XVII-XIX ст.); європейський костюм XX століття (1900 – 2000 рр.); костюм України.