Мета вивчення дисципліни «Моделювання і художнє оформлення одягу» полягає у ознайомленні студентів із основними принципами моделювання, композиційного утворення та художнього оформлення одягу.

Завдання вивчення дисципліни:

- розкрити основні принципи моделювання, композиційного утворення й види оздоблення одягу;

- сформувати вміння моделювати швейний виріб за ескізом чи фотографією;

- ознайомити з різними техніками художнього оформлення одягу та навчити їх виконувати.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати:

- основні відомості про одяг, назви елементів одягу (типи рукавів, комірів та вирізів горловини, кишень, манжетів, застібок тощо);

- класифікацію видів та методів моделювання;

- класифікацію видів декоративного оздоблення одягу та основні тенденції художнього оформлення жіночого та дитячого одягу.

У результаті вивчення дисципліни студент повинен уміти: ........

– спираючись на отримані знання та використовуючи довідникову літературу, виконувати моделювання за ескізом чи фотографією на основі кресленика швейного виробу;

– спираючись на отримані знання та довідникову літературу, виконувати різні види художнього оформлення одягу;

– спираючись на отримані знання, вміти створювати ансамбль одягу із застосуванням відповідного оформлення одягу.

Дисципліна спрямована на формування професійної компетентності: системної.

Програма дисципліни містить такі розділи: загальні відомості про одяг; композиційне утворення одягу; основні принципи моделювання одягу; художнє оформлення жіночого та дитячого одягу.