Мета дисципліни «Машини і апарати легкої промисловості» – засвоєння знань про сучасне швейне обладнання, його будову, роботу, налагодження та правила експлуатації.

Основні завдання вивчення предмету:

- розкрити сферу застосування та принципи роботи швейного обладнання;

- навчити обирати обладнання та режими його роботи для різних технологічних операцій;

- сформувати вміння налагодження та експлуатації швейних машин.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати:

–       класифікацію швейних машин та апаратів легкої промисловості;

–       процеси утворення човникових та ланцюгових переплетень;

–       основні механізми та деталі швейних машин;

–       робочі органи швейних машин;

–       правила безпечної роботи на швейній машині.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен уміти:

–       ґрунтуючись на знаннях класифікації швейних машин та типів утворення стібка, враховуючи технологічні властивості оброблюваних матеріалів, добирати обладнання для виконання всіх видів робіт по виготовленню верхнього одягу.

–       ґрунтуючись на знаннях будови та принципів роботи швейних машин, заправляти машину, виконувати налагодження строчки, чищення та змащування швейних машин, розпізнавати та усувати основні недоліки в роботі швейних машин.

–       знати й характеризувати основні операції підготовчо-розкрійного виробництва та види обладнання, необхідні для їх виконання.

–       ґрунтуючись на знаннях правил організації робочих місць для виконання різних видів робіт по пошиттю швейних виробів, організовувати робоче місце для машинних та волого-теплових робіт.

Дисципліна спрямована на формування спеціалізованої за профілем компетентності: виробничо-технологічної.

Програма дисципліни містить такі розділи: класифікація, будова та експлуатація швейних машин; обладнання для настилання, розкроювання та ВТО; автоматизація та роботизація швейного виробництва.

pt;font-family:"Arial","sans-serif"; font-weight:normal;mso-bidi-font-weight:bold'>снови технології виробництва тканин, асортимент тканин.