Мета викладання дисципліни «Технологія легкої промисловості» - засвоєння студентами системи знань з технології швейного та трикотажного виробництва, формування умінь з оброблення окремих деталей, швів та вузлів швейних виробів, а також розробки технології оброблення власних виробів.

Завдання вивчення дисципліни:

- розкрити сферу застосування та способи виконання з’єднань деталей швейних та трикотажних виробів;

- навчити обирати способи оброблення швейних та трикотажних виробів з різних матеріалів;

- сформувати вміння складання технологічної послідовності оброблення деталей, вузлів та виробів.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати:

–       асортимент швейних, трикотажних виробів, взуття;

–       способи з’єднання деталей одягу;

–       термінологію різних видів робіт по виготовленню одягу;

–       технічні умови виконання технологічних операцій;

–       способи оброблення основних швів та вузлів;

–       основні дефекти оброблення та способи їх усунення.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен уміти:

–       спираючись на отримані знання, виконувати всі види робіт по виготовленню верхнього одягу з використанням сучасних методів обробки та обладнання;

–       спираючись на отримані знання та використовуючи довідникову літературу, складати технологічну послідовність пошиття виробу;

–       спираючись на отримані знання та використовуючи довідникову літературу, розробляти кресленики швейних виробів;

–       спираючись на отримані знання, та довідникову літературу, використовуючи при необхідності вимірювальні прилади, виявляти дефекти обробки та усувати їх за допомогою відповідного обладнання та інструментів.

Дисципліна спрямована на формування спеціалізованої за профілем компетентності: інженерно-технічної.

Програма дисципліни містить такі розділи: способи з’єднання деталей одягу; технологія повузлового оброблення деталей швейних виробів; способи оброблення швейних та трикотажних виробів.