КОМПЛЕКСНА СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНА ПРАКТИКА (четвертий курс) проводиться здебільшого як в межах міста Кропивницького, так і Кіровоградської області та за її межами.

Така практика дає можливість:

  • ознайомитись з економічним потенціалом Кіровоградської області, відвідати провідні промислові, сільськогосподарські підприємства, соціальні об'єкти;
  • скласти характеристику основних підприємств області та визначити їх спеціалізацію;
  • ознайомитись з особливостями технологічних процесів виробництва різноманітної продукції на підприємствах області (ПАТ “Зорянка”, ПАТ “Гідросила”, ПАТ “Ельворті”, ЗАТ “Радій” та ін.);
  • відвідати та ознайомитись з одним із кращих металургійних підприємств країни - завод "Інтерпайп Сталь" (м. Дніпро);
  • ознайомитись з асортиментом продукції підприємств області;
  • ознайомитись з господарсько-економічними зв'язками підприємств та структурою експорту-імпорту області.

Студенти-географи заочної форми навчання здебільшого проходять різні види польових практик в районі м. Кропивницький, проте вони також мають можливість спостерігати різні геокомплекси Центральної та Південної України.

В ході проведення польових практик студенти-географи ЦДПУ ім. В. Винниченка ознайомлюються з особливостями навчання фахівців-географів в інших університетах країни, слухають лекції провідних вчених, що особливо стосується Чернівецького, Львівського університетів. Важливими в цьому контексті є і зустрічі географів, - викладачів та студентів з інших університетів, на території Кіровоградщини. 

За результатами проходження практик кафедрою щорічно проводяться звітні конференції, під час яких студенти захищають свої звіти (доповіді з мультимедійними презентаціями, мікрофільми), діляться враженнями та досвідом.

практика географія 14практика географія 11практика географія 9