Традиційними, фахово визначальними у підготовці майбутніх географів є польові практики, які проводяться в різних університетах України та багатьох інших країнах. Їх головною метою є закріплення теоретичних знань на основі ознайомлення студентів з фактично існуючими, просторово поширеними природними та антропогенно сформованими геокомплексами.

В стінах Кіровоградського педагогічного інституту імені О.С. Пушкіна, навіть одразу після Другої світової війни, для студентів природничо-географічного факультету проводилися польові практики, зокрема на території Гірського Криму.

КОМПЛЕКСНА ГЕОГРАФІЧНА ПРАКТИКА (3 семестр д.з), до складу якої входять: топографічна, гідрологічна практики. Вона проводиться на території НПП Бузький Гард у Миколаївській області, де студенти проходять десятки кілометрів маршрутів, описують точки спостережень різноманітних геологічних вимірів, проводять окомірну та інструментальну зйомки місцевості, практикуються у спортивному орієнтуванні і т..д.

Студенти вчаться описувати природні об'єкти, відбирати зразки і проби, вимірювати азимути,  рівні радіоактивності, швидко ставити намет, розпалювати вогнище, готувати їжу, а також швидко бігати, переправлятись через перешкоди, гарно співати і танцювати.

географія практики 1практика географія 5практика географія 10практика географія 12практика географія 16практика географія 17