Органом студентського самоврядування на факультеті є студентська рада, яка є партнером деканату в умовах запровадження університетської автономії. Саме це спонукає студентське самоврядування до подальшого розвитку і збагачення новітніми демократичними ідеями, виховання активних, свідомих громадян, патріотів України.

 

studradaСтудентська рада фізмату

Щороку, відповідно до ст. 40 Закону України «Про вищу освіту» на факультеті шляхом таємного голосування більшістю студентів обирається голова та актив студентської ради.

2

Актив студентської ради факультету є членом Вченої ради факультету; студенти беруть участь в обговоренні та вирішенні питань удосконалення освітнього процесу, науково-дослідної роботи, призначення стипендій, організації дозвілля, оздоровлення, побуту та харчування; проводять організаційні, просвітницькі, наукові, спортивні, оздоровчі та інші заходи; беруть участь у заходах (процесах) щодо забезпечення якості вищої освіти; захищають права та інтереси студентів, які навчаються на факультеті; делегують своїх представників до робочих, консультативно-дорадчих органів; беруть участь у вирішенні питань забезпечення належних побутових умов проживання студентів у гуртожитках та організації харчування студентів тощо.

3

Відповідно до цих завдань спланована та реалізується вся робота студентської ради фізико-математичного факультету. Уся навчально-виховна діяльність здійснюється за декількома напрямками. За кожний напрямок відповідає певний відділ студентської ради.

Культурно-масовий відділ охоплює сферу діяльності дозвілля та розваг.

Хочеш розважатись та веселити народ? Тоді ти потрапив саме туди! Різноманітні конкурси, концерти, флешмоби, акції, зокрема «Вернісаж талантів», «Свято Покрови», різноманітні «Міс та Містер Фізмат», «Палітра моди» – всі ці заходи потребують творчого підходу. Саме цим займається культурно-масовий відділ Студради.

4

Інформаційний відділ. Що? Коли? Де? Як саме відбувається? І на всі інші питання відповідає інформаційний відділ Студради. А ще – щотижневі тематичні радіопередачі на факультеті та музичні перерви, конференції, студентські акції, цікаві заходи як творчого, так і наукового, спортивного студентського життя – про це все сповістить цей орган.

5

Науковий відділ. Якщо тебе захоплюють неосяжні глибини цікавого та розумного, то саме цей відділ зацікавить тебе найбільше! Цей відділ відповідає за проведення студентських наукових конференцій, за участь студентів у конкурсах та олімпіадах. Тут відбуватимуться дебати, інтерактивні ігри «Що? Де? Коли?» та ще багато чого цікавого у цьому напрямі.

6

Спортивний відділ. Ви ще зі школи ганяєте м’яча, славитесь своїм активним способом життя та полюбляєте брати участь у спортивних змаганнях? Ласкаво просимо у спортивний відділ Студради. Саме тут тебе підтримають та спрямують твої здібності та бажання у відповідне русло. Будемо відстоювати честь факультету в межах університету та прославляти на більш широкій арені.

7

Соціальний відділ студентської ради відповідає за проведення соціальних проектів, благодійних акцій, підтримки різних волонтерських програм, заходів, які стосуються соціального життя студентів. Якщо тебе це зацікавило – ласкаво просимо!

8

Університет – це другий дім студентів. Це місце, де кожен може проявити себе, свої таланти і здібності, де студент переживає злети та падіння, а потім підіймається і сміливо йде далі, точно знаючи, що оточуючі протягнуть руку допомоги, надихнуть на майбутні звершення. Нам не байдужа доля студентів нашого факультету, тому студентська рада фізико-математичного факультету допомагає виявляти таланти та здібності в будь-яких сферах студентського життя.

9

Основною метою для нас є урізноманітнення життя наших студентів, допомога кожному в його починанні. Ми допомагаємо розв′язувати проблеми, які виникають в процесі навчання. Студентська Рада за час свого існування досягла чималих успіхів. Ми займаємось активним залученням студентів до наукової діяльності, організації культурно-масових та спортивних заходів, активного відпочинку в колі друзів.

10

Студентам слід пам’ятати, що навчання – це не тільки пари, а й їхня можливість повноцінно жити, активно включатися в усі сфери діяльності, щоб реалізувати свої здібності, вподобання та розвинути їх. Тому Студентська рада факультету завжди радо зустрічає нові обличчя із щирою посмішкою. Друже, пам’ятай! Студентські роки – це найкращі роки твого життя, а тому проведи їх так, щоб залишилась безліч спогадів і яскравих моментів життя.

11

З початку 2015-2016 навчального року студентська рада втілила в життя такі проекти та заходи:

16 вересня відбувся флешмоб з нагоди Дня Миру;

24 вересня 2015 року на фізико-математичному факультеті відбулися загальні збори студентів, на яких було обрано голову та  діючу студентську раду факультету;

9 жовтня 2015 року на факультеті відбувся щорічний конкурс «Вернісаж талантів» – у цьому конкурсі кожен першокурсник мав змогу виявити свої таланти і заявити про себе як про творчу особистість;

15 жовтня 2015 року проводився КВК з інформатики «Комп’ютер навиворіт» – у протистоянні зійшлись дві команди «Інфіз» (22 група) та «Users» (23 група);

30 жовтня 2015 року два найстарші факультети КДПУ ім. В. Винниченка – фізико-математичний і філології та журналістики – святковим концертом відзначили свій 85-літній Ювілей;

21 листопада 2015 року студенти фізико-математичного факультету висловили свою громадянську позицію до Дня гідності;

у грудні 2015 року на фізико-математичному факультеті відбувся конкурс «Мить студентського життя через об’єктив мого фотоапарату» – студенти факультету продемонстрували, що у нас навчаються творчі особистості, які раз у раз дивують нас своїми талантами і креативністю – їм вдалося справді передати дух студентського життя, продемонструвати ритм і темп студентських буднів та показати неповторну красу нашого рідного факультету;

10 грудня 2015 року на фізико-математичному факультеті КДПУ ім. В. Винниченка відбулося справжнє свято краси, чарівності й таланту – "Міс фізмат–2015", де шість найгарніших, розумних й неперевершених дівчат-першокурсниць продемонструвати свої зовнішні дані, виявили свої таланти, показали свій неповторний внутрішній світ;

19 грудня 2015 року вже за традицією студентська рада фізико-математичного факультету відвідала Шостаківський дитячий будинок-інтернат з нагоди Дня Святого Миколая – студенти підготували для вихованців незабутній день розваг та подарували незабутню новорічну казку;

до Дня святого Миколая студенти фізмату спільно з профспілковим комітетом університету відвідали Добровеличківську школу-інтернат, де привітали дітей зі святом, провели музичну програму та подарували подарунки;

30 грудня 2015 року для піднесення новорічного настрою студентська рада фізико-математичного факультету порадувала всіх студентів та викладачів новорічною сценкою з казковими персонажами, після якої декан фізико-математичного факультету Ріжняк Р.Я. щиро привітав усіх фізматівців з прийдешнім Новим Роком;

17-19 лютого 2016 року на фізико-математичному факультеті вшановували пам′ять Героїв Небесної сотні – провели цикл радіопередач, де згадувалися події на Майдані та розповідалося про Героя з Кіровоградщини – Віктора Чміленка; виготовили стінгазету з фотографіями усіх Героїв, життя яких обірвалося у боротьбі за свободу України.

12

 

Ми активно працювали й в подальшому.

Так, вже з початку 2019-2020 навчального року наша Студентська рада фізико-математичного факультету втілила в життя такі цікаві й важливі проєкти та заходи:

13 вересня 2019 року на базі відпочинку «Буревісник» ЦДПУ ім. В. Винниченка, за активної участі Студради фізмату, відбулося щорічне свято для студентів І-го року навчання – загальноуніверситетський захід «Студмісто-2019». Для учасників восьми команд від всіх факультетів університету протягом дня були організовані цікаві квести, конкурси та змагання, за результатами яких в загальнокомандному рейтингу фізико-математичний факультет посів почесне ІІІ-тє місце.

24 вересня 2019 року, за ініціативи та організації Студентської ради фізико-математичного факультету, був проведений громадський захід – флешмоб «Україна – єдина!», присвячений Міжнародному Дню миру, участь у якому взяли студенти першого курсу. До них приєдналися студенти всього факультету.

25 вересня 2019 року, за організаційної підтримки Студентської рада фізико-математичного факультету, фізматівці централізовано відвідали найбільшу серед подібних в Україні Міжнародну агропромислову виставку "AGROEXPO-2019".

7 жовтня 2019 року на фізико-математичному факультеті відбулися загальні збори студентів та вибори Голови й діючого складу Студентської ради факультету.

7 жовтня 2019 року в актовій залі ЦДПУ ім. В. Винниченка відбувся щорічний конкурс «Вернісаж талантів» за участі першокурсників фізико-математичного факультету, на якому студенти показали свої творчі здібності й таланти. Концерт був цікавим і різноплановим, а кожен учасник мав змогу відчути себе зіркою на цьому красивому й емоційному святі.

15 жовтня 2019 року, під час перерв між парами, на фізико-математичному факультеті від Студентської ради лунали радіопривітання для всіх учасників освітнього процесу до об'єднаних свят: Дня захисника України, Дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня створення УПА. Цікава інформація про ці визначні події перемежовувалась підборками українських народних пісень та пісень сучасних виконавців.

11 жовтня 2019 року, на передодні святкування Дня захисника України, студенти фізико-математичного факультету приєднались до вітань наших воїнів у Кіровоградському обласному клінічному госпіталі для ветеранів війни.

21 листопада 2019 року студенти фізико-математичного факультету висловили свою громадянську позицію до Дня гідності та свободи.

19 листопада 2019 року на фізико-математичному факультеті відбувся Благодійний ярмарок на підтримку важкохворої на «мікроцефалію» (аномалію головного мозку) дівчинки з м. Кропивницького. Організаторами заходу стали Студентська рада фізико-математичного факультету та студенти ІІ-го курсу більшості спеціальностей.

21 листопада 2019 року на фізико-математичному факультеті відбулося об'єднане свято краси, інтелекту, харизматичності, елегантності, грації та таланту – шоу-конкурс "Містер і Міс Фізмат-2019", організаторами якого стала Студентська рада, в першу чергу культурно-масовий відділ на чолі з П'ятигорою Марією, які доклали чимало зусиль, щоб створити справді дивовижне свято.

На початку грудня, напередодні Дня Збройних Сил України та Міжнародного дня волонтера, в бібліотеці Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка відбулася зустріч із бійцями АТО, що серед перших стали на захист Вітчизни, у спілкуванні з якими взяли участь студенти фізико-математичного факультету.

17 грудня 2019 року на фізико-математичному факультеті відбувся Благодійний ярмарок до Дня Святого Миколая та відкриття Святкової Новорічної Фотозони, доброю метою яких стало зібрання коштів на подарунки до Новорічних свят для дітей особливих студентів нашого факультету – синів загиблих воїнів АТО Шершня Андрія, Карнауха Віктора, вдов бійців АТО Ткаченко Галини та Гаркавенко Катерини, а також для донечок Глондаря Сергія, який вже майже п'ять років знаходиться у полоні бойовиків.

20 лютого 2020 року студенти фізико-математичного факультету прийняли участь у проведенні національно-патріотичної літературно-мистецької акції "ПРО 100 НЕБА", присвяченої Дню пам'яті Героїв Небесної Сотні, що загинули в грудні 2013 року – лютому 2014 року на Майдані Незалежності в м. Києві.

І навіть в умовах страшної пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 та запровадженого дистанційного навчання й тотального "локдауну" чи адаптивного карантину, Студентська рада фізико-математичного факультету продовжила координацію роботи старост груп і допомогу в реалізації такого "специфічного" освітнього процесу на факультеті, з усіма можливими заходами:

під час особливого тижня фізико-математичного факультету цього особливого 2019-2020 навчального року, що припав на дію обмежувальних протиепідемічних заходів із заборони доступу до університету здобувачів всіх рівнів вищої освіти та форм навчання, а також заборони проведення та участі у масових заходах в приміщеннях та на території Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка, Студрада долучилась до координації та проведення фактичних звітів більшості груп про їх особливості організації безперервного освітнього процесу на факультеті для його учасників y дистанційному режимі з використанням інформаційно-комунікаційних технологій з метою популяризації факультету й активізації студентського життя на карантині:

https://phm.cuspu.edu.ua/facultet/novini/1876-yak-my-provodymo-tyzhden-fizyko-matematychnoho-fakultetu-povidomlennia-pershe.html;

https://phm.cuspu.edu.ua/facultet/novini/1880-yak-my-provodymo-tyzhden-fizyko-matematychnoho-fakultetu-povidomlennia-druhe.html;

https://phm.cuspu.edu.ua/facultet/novini/1881-yak-my-provodymo-tyzhden-fizyko-matematychnoho-fakultetu-povidomlennia-tretie.html;

https://phm.cuspu.edu.ua/facultet/novini/1892-pro-tyzhden-fakultetu-v-umovakh-dystantsiinoho-navchannia-povidomlennia-tratie.html;

а День Української Вишиванки в травні 2020 року в умовах жорсткого карантину ми святкували вперше, тому, зібравшись у дружньому "дистанційному" пориві, святковим флеш-мобом привітали рідних, друзів, колег, знайомих та всіх-всіх українців з надзвичайним святом.

а ще, наш наставник, товариш та колега, заступник декана фізико-математичного факультету з навчально-виховної роботи Ткачук Андрій Іванович, також допоміг нам з висвітленням та популяризацією нашої роботи – 22 травня 2020 року на регіональному ранковому телешоу «Ранкова кава» (UA: Кропивницький ПАТ «НСТУ»), в прямому ефірі, на гостьовому майданчику програми говорили про історію та сучасність нашого факультету, здобутки й досягнення викладачів і студентів та особливості організації освітнього процесу в умовах дистанційного навчання.

2 жовтня 2020 року на фізико-математичному факультеті, з дотриманням всіх протиепідемічних заходів, відбулися вибори голови Студентської ради факультету (з оновленням діючого складу ради) та студентських Представників від нашого факультету для участі у виборах ректора Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

15 жовтня 2020 року Студрада прийняла участь у привітанні та нагородженні працівників фізико-математичного факультету з 90-річчям від дня його заснування:

https://phm.cuspu.edu.ua/facultet/novini/1939-podarunky-do-yuvileiu-fakultetu.html;

https://phm.cuspu.edu.ua/facultet/novini/1940-vidznachennia-pratsivnykiv-fizmatu-do-yuvileiu-fakultetu-povidomlennia-pershe.html;

https://phm.cuspu.edu.ua/facultet/novini/1941-vidznachennia-pratsivnykiv-fizmatu-do-yuvileiu-fakultetu-povidomlennia-druhe.html;

https://phm.cuspu.edu.ua/facultet/novini/1942-vidznachennia-pratsivnykiv-fizmatu-do-yuvileiu-fakultetu-povidomlennia-tretie.html;

https://phm.cuspu.edu.ua/facultet/novini/1943-vidznachennia-pratsivnykiv-fizmatu-do-yuvileiu-fakultetu-povidomlennia-chetverte.html;

27 листопада 2020 р. долучились до організації та проведення антикорупційного заходу на тему «Інформування та навчання з питань запобігання і протидії корупції» у вигляді круглого столу з використання засобів дистанційного відеозв'язку на базі платформи Zoom для студентів фізико-математичного факультету.

2 лютого 2021 року на фізико-математичному факультеті, з дотриманням всіх протиепідемічних заходів, відбулися вибори студентських Представників від нашого факультету для участі у виборах ректора Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

 

У нас ще безліч планів! Ми активні, творчі й креативні!

Участь в студентському самоврядуванні – це відмінний досвід проектного менеджменту та роботи в команді. Ми готові підтримати будь-які ваші продуктивні та креативні ідеї. Долучайся, будь активним!

А тепер Вашій увазі представляємо склад студентської ради та активістів фізико-математичного факультету:

 

Голова студентської ради

фізико-математичного факультету

Заступник

001 Олександра Меринкова
Мельник Олександр  Олександрович (ТН18Б) Меренкова Олександра Сергіївна (ПО19Б)

 

Культурно масовий відділ
Марія Валеріївна Світлана Лукашова
П’ятигора  Марія Валерівна (МІ18Б) Лукашова Світлана Олександрівна (М19Б)

 

Профорг

Стасік Валентин
Стасик Валентин Сергійович (КН18Б)

 

Інформаційний відділ 
Світлана Козлова Дана Михайлівна
Козлова Світлана Владиславівна (ТН20М) Бабенко Дана Михайлівна (КН17Б)

 

Науковий відділ
Величко Марія Лугова Анастасія Дарина Ломакіна
Величко Марія Олексіївна (МІЕ17Б) Лугова Анастасія Володимирівна  (МІ19Б) Ломакіна  Дарина Сергіївна (М19Б)

 

Спортивний відділ
Апанасевіч Богдан
Апанасєвич Богдан Віталійович (КТ18Б)

 

Соціальний відділ
Анастасія Чернецька
Чернецька Анастасія Миколаївна (М20М)

 

Фотограф
 Іванов Євген
Іванов Євген Олександрович  (МІЕ17Б)

 

Арт відділ
Берегуленко Єлизавета Доніхін Олександр
Берегуленко Єлизавета  Олександрівна  (ТН18Б) Доніхін Олександр Олександрович (ТН18Б)

 

Секретар
Берегуленко Єлизавета
Берегуленко Єлизавета Олександрівна (ТН18Б)

 

Відповідальний за радіо
Роман Гаврюшенко
Гаврюшенко Роман Віталійович (МІЕ17Б)